Results Kung Fu Forms & Sanda 2014

TRADITIONAL KUNG FU FORMS

CATEGORY NAME/ SURNAME CLASS COUNTRY
1800 ILARIA GAROFALO 1st ITALY
1801 ILARIA GAROFALO 1st ITALY
1802 SIMONE RULLO 1st ITALY
GIOVANNI DI NARDO 2nd ITALY
GIOVANNI SANNA 3rd ITALY
1803 GIORGIO LOCONTE 1st ITALY
SAMUELE CICCOLELLA 2nd ITALY
STEFANO ABBRACCIAVENTO 3rd ITALY
1804 PIERLUIGI MONTIERI 1st ITALY
FRANCESCO CICCOLELLA 2nd ITALY
PATRIZIO MAIORANO 3rd ITALY
1805 MARY MAUGERI 1st ITALY
JESSICA ZAPPALA’ 2nd ITALY
1806 ANDREW VANDERBROQUE 1st SWITZERLAND
GUILLERMO MUHELLER 2nd SWITZERLAND
1807 ROBERTA CASAGRANDE 1st ITALY
RAFFAELLA DILIBERTO 2nd ITALY
1808 ANTONIO STEFANO FIORENTINO 1st ITALY
CLAUDIO VITIELLO 2nd ITALY
ALEXANDRE CHAMPENDAL 3rd SWITZERLAND
1809 CLELIA BISELLO 1st ITALY
1810 LEONARDO ARRIA 1st ITALY
1811 FRANCESCA FERRARO 1st ITALY
ROBERTA CARANDENTE 2nd ITALY
CLELIA BISIELLO 3rd ITALY
1812 FRANCESCO CASTIGLIONE 1st ITALY
MICHAEL TAQUEMET 2nd SWITZERLAND
PAOLO BARUFFI 3rd ITALY
1813 CLELIA BISIELLO 1st ITALY
FRANCESCA FERRARO 2nd ITALY
1814 PATRIZIO MAIORANO 1st ITALY
MATTIA COLUCCI 2nd ITALY
1815 SANDRA CICATIELLO 1st GERMANY
1816 GIULIO FRASSOLDATI 1st ITALY
NICCOLO’ SARTINI 2nd ITALY
FEDERICO TONTI 3rd ITALY
1817 ASTRID ORNAGHI 1st ITALY
JESSICA ZAPPALA’ 2nd ITALY
MARY MAUGERI 3rd ITALY
1818 FRANCESCO CASTIGLIONE 1st ITALY
ALESSANDRO TOMBARI 2nd ITALY
1819 ORAZIO BARBAGALLO 1st ITALY
VIL GABDULLIN 2nd RUSSIA
1820 ANTONINO STEFANO FIORENTINO 1st ITALY
PAOLO BARUFFI 2nd ITALY
GABRIELE BARBAGALLO 3rd ITALY
1821 DAMIAN MOHELER 1st SWITZERLAND
VIL GABDULLIN 2nd RUSSIA
1822 GIULIO FRASSOLDATI 1st ITALY
1823 ASTRID ORNAGHI 1st ITALY
1824 GIORGIO LO CONTE 1st ITALY
SIMONE MAIORANO 2nd ITALY
GIOVANNI SANNA 3rd ITALY
1825 MARA LENI 1st ITALY
1826 ORAZIO BARBAGALLO 1st ITALY
1827 PIERLUIGI MONTIERI 1st ITALY
FRANCESCO CICCOLELLA 2nd ITALY
1828 ISSA NAJWA 1st LEBABON
1829 PAULO PETITO 1st ITALY
ALESSANDRO SPACCAROTELLA 2nd ITALY
SIMONE MAIORANO 3rd ITALY
1830 STEFANO ABBRACCIAVENTO 1st ITALY
SAMUELE CICCOLELLA 2nd ITALY
1831 SPACCAROTELLA-PETITO 1st ITALY
CARANDENTE-DILIBERTO 2nd ITALY
SANNA-GAROFALO 3rd ITALY
1832 MAIORANO-MONTIERI-DI NARDO GIUS. 1st ITALY
RULLO-MAIORANO-DI NARDO GIOV. 2nd ITALY
DI DOMENICO-VITIELLO 3rd ITALY
1833 SANDRA CICATIELLO 1st GERMANY
1834 FRANCESCO CASTIGLIONE 1st ITALY
1835 IRA STRAUSS 1st GERMANY
1836 SPACCAROTELLA-PETITO 1st ITALY
CARANDENTE-DILIBERTO 2nd ITALY
SANNA-GAROFALO 3rd ITALY

SANDA

1860 RENE ILIC JAVORIC 1st CROATIA
MATTIA COLUCCI 2nd ITALY
1867 JURI SOTERA 1st ITALY
1871 RAMIL ALLAHVERDIJEV 1st AZERBAIJAN
1871bis RAMIL ALLAHVERDIJEV 1st AZERBAIJAN
DANIEL ROMEO 2nd ITALY
1872 DANIEL ROMEO 1st ITALY
1873 ANTONIO CAPONIGRO 1st ITALY
EMIN ISMAYILOV 2nd AZERBAIJAN
1874 BAKHIYOR NOROV 1st UZBEKISTAN
SARKHAN AGHALAROV 2nd AZERBAIJAN
1875 MAMA BABAYER 1st AZERBAIJAN
DOMENICO DE DOMENICO 2nd ITALY
1876 ANTONIĀ  BIONDILLO 1st BELGIUM
SEYMUR ALIYEV 2nd AZERBAIJAN
1877 ELVIN RUSTANOV 1st AZERBAIJAN
WOJCIECH BURDANOWSKY 2nd POLAND
1879 AYMAN HOSSAMEDLIN 1st POLAND
1888 LALA IBRAHIMOVA 1st AZERBAIJAN
1889 LALA IBRAHIMOVA 1st AZERBAIJAN
FRANCESCA GRAZIANO 2nd ITALY
1893 PAULINA WACHALA 1st POLAND

LIGHT SANDA

1896 HANZA BOUKUIN 1st MOROCCO
1899 SALVO SCARPACI 1st ITALY
1905 CLELIA BISELLO 1st ITALY
1907 CHIARA MASTROLORITO 1st MOROCCO
1908 MIRHEYDOR SEYIDOR 1st AZERBAIJAN
1911 SARA CARFORA 1st MOROCCO
1911bis RAMIN ALIZADE 1st AZERBAIJAN
1914 KARLO MAC 1st CROATIA
PATRYK SAWICKI 2nd POLAND
1915 MAHMOUD DEYAB 1st MOROCCO
NICCOLO’ SARTINI 2nd ITALY
ROBERTO CHIRICA 3rd ITALY
1916 AMRINDER SINGH 1st MOROCCO
JACOPO MAGGI 2nd ITALY
1917 RUSCAV KAZIMLI 1st AZERBAIJAN
BAKHIYOR NOROV 2nd UZBEKISTAN
1918 RUSLAN KAZIMLI 1st AZERBAIJAN
1929 RAMIL ALLAHVERDIYEV 1st AZERBAIJAN
1930 MAURO AGOSTINELLI 1st ITALY
1931 LEDYAN LIKAXHIV 1st ITALY
SHAMSI HUSEYNOV AZERBAIJAN
DANIELE NIGROSANTI ITALY
1932 OSCAR BEFFA 1st SWITZERLAND
GIUSEPPE SANTANGELO 2nd ITALY
1933 SATIKANOV XAJJAM 1st AZERBAIJAN
AZZEHINE MOUSTAPHA 2nd MOROCCO
LEANDRO LIVORNESE 3rd ITALY
1934 ALEJANDRO TOMBARI 1st ITALY
MARCO HUBER 2nd SWITZERLAND
1935 MARCO MARTORANA 1st ITALY
ELMAN YUSIBOV 2nd AZERBAIJAN
AKIKI RABIH 3rd LEBANON
1936 NAZAHIR ALIYEV 1st AZERBAIJAN
ANDREA VITIELLO 2nd ITALY
1937 SAID JAOUDI 1st MOROCCO
CEUHUN SAFRON 2nd AZERBAIJAN
1938 LALA IBRAHIMOVA 1st AZERBAIJAN
1940 MARGHERITA PALLADINO 1st ITALY
ISSA NAJWA 2nd LEBANON
1944 FOUAD ALI DAMERJI 1st LEBANON
1945 ALI AYOUB 1st LEBANON
1945bis ALI AYOUB 1st LEBANON
FOUAD ALI DAMERJI 2nd LEBANON
1947 ALEN JONOVIC 1st CROATIA
1947bis STEFANO ABBRACCIAVENTO 1st ITALY
ALESSIA ABBRACCIAVENTO 2nd ITALY
1948 NCHRIS DRCHAM 1st LEBANON
MATTIA BELFORTE 2nd ITALY
RALEN JAVORIC 3rd CROATIA
1948bis NNAHID GULMALIYEV 1st AZERBAIJAN
RALEN JAVORIC 2nd CROATIA

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>