MMA & Submission wrestling results 2016

SUBMISSION WRESTLING

CAT 1058 (jun -60kg)

1st 2nd 3rd
Artur Aidabulov

(Russia)

Josef Ptacek

(Czech rep)

Hugo Soares

(Portugal)

 

CAT 1059 (jun +60kg)

1st 2nd 3rd
Danil Golopapa

(Russia)

Josef Ptacek

(Czeck rep)

Joao Rolo

(Portugal)

 

CAT 1060 (sen / wom / -60kg)

1st 2nd 3rd
Jill Holmstorm

(Sweden)

Agnieskza Skudlara

(Poland)

 

 

CAT 1062 (sen -65kg)

1st 2nd 3rd
Segey Maslov

(Russia)

Victor Garaba

(Italy)

Anass Mehraz

(France)

 

CAT 1063 sen -70kg)

1st 2nd 3rd
Sergio Martins

(Portugal)

Dylan Sheehan

(England)

Cristian Bianchi

(Italy)

 

CAT 1064 (sen -76kg)

1st 2nd 3rd
Makhach Shugaibov

(Russia)

Alessandro Fracassi

(Italy)

Geoffry Moreau

(France)

 

CAT 1065 (sen -83kg)

1st 2nd 3rd
Ibrhaim Shalimov

(Azerbaijan)

Pedro Rodrigues

(Portugal)

 

 

 

 

CAT 1067 (sen +91kg)

1st 2nd 3rd
Magomed Gadzhimagomedov

(Russia)

   

 

CAT 1069 (A class – sen -77kg)

1st 2nd 3rd
Bilol Salikhov

(Tajikistan)

   

 

CAT 1070 (A class -sen -88kg)

1st 2nd 3rd
Khalili Ibnukhzharov

(Russia)

Michael Moffa

(Italy)

 

 

 

MMA light

CAT 1072 (jun -65kg)

1st 2nd 3rd
Giovanni Bozzi

(Italy)

Connor George

(England)

Hugo Soares

(Portugal)

 

CAT 1075 (jun -83kg)

1st 2nd 3rd
Rizzi Alessandro

(Italy)

Giovanni Fusano

(Italy)

Gennaro De Meo

(Italy)

 

CAT 1078 (sen -65kg)

1st 2nd 3rd
Venturini Saverio

(Italy)

Luca Landi

(Italy)

Giuseppe Di Lonardo

(Italy)

 

CAT 1079 (sen -70kg)

1st 2nd 3rd
Jonathan Guntzburguer

(France)

Antonio Romano

(Italy)

Cristian Bianchi

(Italy)

 

 

 

CAT 1080 (sen -76kg)

1st 2nd 3rd
Ilhaem Amerli

(Azerbaijan)

Federico Notarsanti

(Italy)

Robert Stenstorm

(Sweden)

 

CAT 1081 (sen -83kg)

1st 2nd 3rd
Bober Adrian

(Poland)

Marco Di Sandro

(Italy)

Marco Huber

(Switzerland)

 

CAT 1083 (sen +91kg)

1st 2nd 3rd
Luca Cirami

(Italy)

Antonio Oliviero

(Italy)

Leonardo Di Nicoli

(Italy)

 

 

MMA Full contact

CAT 1092 (sen -65kg)

1st 2nd 3rd
Victor Garaba

(Italy)

Sergey Maslov

(Russia)

Annas Mehraz

(France)

 

CAT 1093 (sen -70kg)

1st 2nd 3rd
Bilol Salikhov

(Tajikistan)

Gwen Van Moer

(Belgium)

Vladyslav Onyshenko

(Ukraine)

 

CAT 1094 (sen -76kg)

1st 2nd 3rd
Shpedt Ivan

(Russia)

Makhach Shugaibov

(Russia)

Geoffry Moreau

(France)

 

CAT 1095 (sen -83kg)

1st 2nd 3rd
Khalili Ibnukhazharov

(Russia)

Adrian Bober

(Poland)

Michael Moffa

(Italy)

 

 

 

CAT 1096 (sen -91kg)

1st 2nd 3rd
Magomed Gadzhimagomedov

Russia)

Vitalii Chyrinov

(Ukraine)

 

 

CAT 1097 (sen +91kg)

1st 2nd 3rd
Oleksii Hrybenkov

(Ukraine)

   

 

CAT 1098 (sen – wom -60kg)

1st 2nd 3rd
Jill Holmstorm

(Sweden)

Anastasya Kachur

(Russia)