kickboxing light-contact 2017 RESULTS

POINT FIGHITING / SEMI CONTACT

300 CATEGORY CHILDREN  BOYS 8/12 Y.O. OPEN (-24 KG)

1° place

OLIE SHOFIELD – SCOTLAND

2° place

ANTONINO BARBUSCIA – ITALY

3° place

DAVID INTERMITE -ITALY

301 CATEGORY CHILDREN  BOYS 8/12 Y.O. OPEN (-28 KG)

1° place

PIETRO SUMA – ITALY

2° place

DAVIDE CIUCIVARA – GERMANY

3° place

AIDAN MCCRACKEN – SCOTLAND

302 CATEGORY CHILDREN  BOYS 8/12 Y.O. OPEN (-32 KG)

1° place

ZACK THORPE – ENGLAND

2° place

MINLER SHARP  – ENGLAND

3° place

KIERON SALE -ENGLAND

303  CATEGORY CHILDREN BOYS  8/12 Y.O. OPEN (-37 KG)

1° place

JACK LAKEY – ENGLAND

2° place

TONY MARGERI – ITALY

3° place

AARON MCCRACKEN – SCOTLAND

304  CATEGORY CHILDREN  BOYS 8/12 Y.O. OPEN (-42 KG)

1° place

JACK LAKEY – ENGLAND

2° place

LUKAS BUNAT – CZECH REPUBLIC

3° place

EDUARD CSIZMADIA – ROMANIA

305 CATEGORY CHILDREN  BOYS 8/12 Y.O. OPEN (-47 KG)

1° place

NATHAN WALKER – SCOTLAND

2° place

MIKEY WINTER – ENGLAND

3° place

FABIO CAPUTO – ITALY

306 CATEGORY CHILDREN  BOYS 8/12 Y.O. OPEN (+47 KG)

1° place

FILIP MAGLIC – GERMANY

2° place

HARRY MCDDOWELL – ENGLAND

3° place

FABIO CAPUTO – ITALY

307 CATEGORY CHILDREN GIRLS 8/12 Y.O. OPEN (-24 KG)

1° place

ELISABETTA MAIMONE – ITALY

2° place

3° place

308 CATEGORY CHILDREN GIRLS 8/12 Y.O. OPEN (-28 KG)

1° place

IRYNA NAHOMA – UKRAINE

2° place

MAIMONE ELISABETTA – ITALY

3° place

BETHAN ROCHESTER – ENGLAND

309 CATEGORY CHILDREN  GIRLS 8/12 Y.O. OPEN (-32 KG)

1° place

SONIA SZINDLER – POLAND

2° place

IRYNA NAHOMA – UKRAINE

3° place

BETHAN ROCHESTER – ENGLAND

310 CATEGORY CHILDREN  GIRLS 8/12 Y.O. OPEN (-37 KG)

1° place

LAURA GOLISZEK – POLAND

2° place

TEGAN BURNS – ENGLAND

3° place

311 CATEGORY CHILDREN  GIRLS 8/12 Y.O. OPEN (-42 KG)

1° place

PLAKHOTNIUK ANNA

2° place

TERESA CASTELLANA – GERMANY

3° place

MILLIE CLARK – ENGLAND

312 CATEGORY CHILDREN  GIRLS 8/12 Y.O. OPEN (-47 KG)

1° place

PLAKHOTNIUK ANNA

2° place

PATRYCJA ANIOLOWSKA – POLAND

3° place

TERESA CASTELLANA – GERMANY

313  CATEGORY CADETS GIRLS  8/12 Y.O. OPEN (+47KG)

1° place

DENISE MATERA – ITALY

2° place

JOLINE KUNZE – GERMANY

3° place

SARA MAGLIC – GERMANY

314 CATEGORY CADETS BOYS  13/14/15 Y.O. OPEN (-42KG)

1° place

TRISTAN GENTRY – BELGIUM

2° place

LUKA VODOPIJA – GERMANY

3° place

GETHIN MULLANE – ENGLAND

315 CATEGORY CADETS BOYS13/14/15 Y.O. OPEN (-47 KG)

1° place

TRISTAN GENTRY – BELGIUM

2° place

MAXIMILIAN RENKHOFF – GERMANY

3° place

NORBERT GABRYSCH – POLAND

316 CATEGORY CADETS  BOYS 13/14/15 Y.O. OPEN (-52 KG)

1° place

CARMINE RUTIGLIANO – ITALY

2° place

THOMAS ROBSON – ENGLAND

3° place

MICHAEL HAUSER – CZECH REPUBLIC

317 CATEGORY CADETS BOYS 13/14/15 Y.O. OPEN (-57 KG)

1° place

CARMINE RUTIGLIANO – ITALY

2° place

WILLIAM THOMPSON – ENGLAND

3° place

MARQ SERRANO – SPAIN

318  CATEGORY CADETS BOYS 13/14/15 Y.O. OPEN (-63 KG)

1° place

JAMES  YOUNG – SCOTLAND

2° place

GIANPIERO VOLZ – GERMANY

3° place

FILIPPO DESERTI – ITALY

319 CATEGORY CADETS BOYS 13/14/15 Y.O. OPEN (-69 KG)

1° place

COSTIN CATALIN LEFTER – ROMANIA

2° place

LADISLAV EISENHAMMER – CZECH REPUBLIC

3° place

320 CATEGORY CADETS  BOYS  13/14/15 Y.O. OPEN (+69 KG)

1° place

LADISLAV EISENHAMMER – CZECH REPUBLIC

2° place

GIUSEPPE PERGOLIZZI – ITALY

3° place

ALESSIO BELLUARDO – ITALY

321  CATEGORY CADETS GIRLS  13/14/15 Y.O. OPEN (-42 KG)

1° place

DIANA KRAVCHENKO – ITALY

2° place

3° place

322 CATEGORY CADETS  GIRLS 13/14/15  OPEN (-46 KG)

1° place

TIMANDRA KERSJES – GERMANY

2° place

REBECCA WHITE – SCOTLAND

3° place

FEBE DEVRIENDT – BELGIUM

323 CATEGORY CADETS GIRLS 13/14/15 Y.O. OPEN (-50 KG)

1° place

ELLEN STEPWOOD – SCOTLAND

2° place

INDIA THOMPSON – ENGLAND

3° place

MARIA CAVALLO – ITALY

324 CATEGORY CADETS GIRLS 13/14/15 Y.O. OPEN (-55 KG)

1° place

ELLEN STEPWOOD – SCOTLAND

2° place

MARIA CAVALLO – ITALY

3° place

ABIGAIL BUCKLEY – ENGLAND

325 CATEGORY CADETS  GIRLS  13/14/15 Y.O. OPEN (-60 KG)

1° place

SARAH BELOW – GERMANY

2° place

MEGAN GREENFIELD – ENGLAND

3° place

ADRIANA POPESCU – ROMANIA

326 CATEGORY CADETS GIRLS 13/14/15 Y.O. OPEN (-65 KG)

1° place

SARAH BELOW – GERMANY

2° place

MEGAN GREENFIELD – ENGLAND

3° place

327 CATEGORY CADETS GIRLS 13/14/15 Y.O. OPEN (+65 KG)

1° place

ELLA DEWS – ENGLAND

2° place

DENISE MATERA – ITALY

3° place

SARAH BELOW – GERMANY

328 CATEGORY JUNIORES M 16/17/18 Y.O. OPEN (-57 KG)

1° place

ALEX SCLAFANI – ITALY

2° place

PASQUALE DI FRANCESCO – ITALY

3° place

JOSE MIGUEL IBANEZ LOPEZ – SPAIN

329 CATEGORY JUNIORES M 16/17/18 Y.O. OPEN (-63 KG)

1° place

FRANCESCO PIO DI LERNIA – ITALY

2° place

VINCENZO IACOVELLO – ITALY

3° place

SEBASTIANI LAMBRECHT – GERMANY

330 CATEGORY JUNIORES  M 16/17/18 Y.O. OPEN (-69 KG)

1° place

MICHELE DI LERNIA – ITALY

2° place

FRANCESCO PIO DI LERNIA – ITALY

3° place

VINCENZO IACOVELLO – ITALY

331 CATEGORY JUNIORES  M 16/17/18 Y.O. OPEN (-74 KG)

1° place

VITO GALUFFO – ITALY

2° place

ANDREA MANISCALCO – ITALY

3° place

JASON CRACKNELL – SCOTLAND

332 CATEGORY JUNIORES  M 16/17/18 Y.O. OPEN (-79 KG)

1° place

DANNY CORRENTI – ITALY

2° place

JONJO BOYES – ENGLAND

3° place

VITO GALUFFO – ITALY

333 CATEGORY JUNIORES  M 16/17/18 Y.O. OPEN (-84 KG)

1° place

JONJO BOYES – ENGLAND

2° place

3° place

335 CATEGORY JUNIORES  M 16/17/18 Y.O. OPEN (+89 KG)

1° place

KAI KUSUMOW – GERMANY

2° place

3° place

336 CATEGORY JUNIORES  F 16/17/18 Y.O. OPEN (-50 KG)

1° place

VIVIANA CASTANDO – ITALY

2° place

3° place

337 CATEGORY JUNIORES  F 16/17/18 Y.O. OPEN (-55 KG)

1° place

MARIA IVANOF – ROMANIA

2° place

GERALDINE SWARD – ENGLAND

3° place

ALICIA PE’ – BELGIUM

338 CATEGORY JUNIORES  F 16/17/18 Y.O. OPEN (-60 KG)

1° place

GERANLDINE SWARD – ENGLAND

2° place

ELLIE-MAY SCOTT – SCOTLAND

3° place

LUCIE BARCHANKOVA – CZECH REPUBLIC

339 CATEGORY JUNIORES  F 16/17/18 Y.O. OPEN (-65 KG)

1° place

LAYLA PATRICKSON -ENGLAND

2° place

CHARLOTTE PRIME -ENGLAND

3° place

ELLIE-MAY SCOTT – SCOTLAND

341 CATEGORY JUNIORES  F 16/17/18 Y.O. OPEN (+70 KG)

1° place

EMMA MILLER – SCOTLAND

2° place

ZEKANY EZABELA – ROMANIA

3° place

342 CATEGORY SENIORES  M 19/40 Y.O. OPEN (-57 KG)

1° place

STIVEN JAKUPI

2° place

BRUSSI JAKUPI

3° place

343 CATEGORY SENIORES M 19/40 Y.O. OPEN (-63 KG)

1° place

VINCENZO IACOVELLO – ITALY

2° place

FRANCESCO PIO DI LERNIA -ITALY

3° place

ALEX FAREMITA – ROMANIA

344 CATEGORY SENIORES  M 19/40 Y.O. OPEN (-69 KG)

1° place

MICHELE DI LERNIA – ITLAY

2° place

CALLUM DILLON – ENGLAND

3° place

FABJOL ARAPAJ/ AMICO DANILO  – ITALY

345 CATEGORY SENIORES  M 19/40 Y.O. OPEN (-74 KG)

1° place

JAN SEBA – CZECH REPUBLIC

2° place

DIEGO HEREMANS – GERMANY

3° place

CALLUM DILLON – ENGLAND

346 CATEGORY SENIORES  M 19/40 Y.O. OPEN (-79 KG)

1° place

TOMAS KAREL – CZECH REPUBLIC

2° place

JAN SEBA – CZECH REPUBLIC

3° place

JONJO BOYES – ENGLAND

347 CATEGORY SENIORES  M 19/40 Y.O. OPEN (-84 KG)

1° place

JONJO BOYES – ENGLAND

2° place

STEPHEN REDSHAW – ENGLAND

3° place

SCOTT RUSSEL – SCOTLAND

349 CATEGORY SENIORES  M 19/40 Y.O. OPEN (-94 KG)

1° place

HUGHES SCOTT – SCOTLAND

2° place

RICHARD BURNS – ENGLAND

3° place

STIJN GOOSSENS – BELGIUM

350 CATEGORY SENIORES M 19/40 Y.O. OPEN (+94 KG)

1° place

PETR KOTIC – CZECH REPUBLIC

2° place

ANDREA BORRELLO – ITALY

3° place

HUGHES SCOTT – SCOTLAND

352 CATEGORY SENIORES F 19/35 Y.O. OPEN (-55KG)

1° place

GERALDINE SWARD – ENGLAND

2° place

CASTALDO VIVIANA – ITALY

3° place

SELINA KRASCH – GERMANY

353 CATEGORY SENIORES F 19/35 Y.O. OPEN (-60 KG)

1° place

SELINA KRASCH – GERMANY

2° place

OLGA PETRUNOVSKA – UKRAINE

3° place

JOSE VAZ – BRAZIL

354 CATEGORY SENIORES F 19/35 Y.O. OPEN (-65 KG)

1° place

KATERINA GALLUSOVA – CZECH REPUBLIC

2° place

3° place

355 CATEGORY SENIORES F 19/35 Y.O. OPEN (-70 KG)

1° place

KATERINA GALLUSOVA – CZECH REPUBLIC

2° place

3° place

356 CATEGORY SENIORES F 19/35 Y.O. OPEN (+70 KG)

1° place

KATERINA GALLUSOVA – CZECH REPUBLIC

2° place

JANA HOROVA – CZECH REPUBLIC

3° place

EVELIN KASSEL – GERMANY

359 CATEGORY VETERANS MEN  41/50 Y.O. OPEN (-84 KG)

1° place

GIOVY.O. SGRILLETTI – GERMANY

2° place

LIAM MCDONAGH – IRELAND

3° place

360 CATEGORY VETERANS MEN  41/50 Y.O. OPEN (-94 KG)

1° place

GIOVY.O. SGRILLETTI – GERMANY

2° place

MARTIN DVORAK – CZECH REPUBLIC

3° place

GIUSEPPE GULOTTA – ITALY

361 CATEGORY VETERANS MEN  41/50 Y.O. OPEN (+94 KG)

1° place

GARY SANSOM – ENGLAND

2° place

GIOVY.O. SGRILLETTI – GERMANY

3° place

JASON FLETCHER – SCOTLAND

363 CATEGORY VETERANS WOMEN  36/45 Y.O. OPEN (-65 KG)

1° place

SIAN BAMPING – SCOTLAND

2° place

3° place

364 CATEGORY VETERANS WOMEN  36/45 Y.O. OPEN (+65 KG)

1° place

SIMONE SANSOM – ENGLAND

2° place

3° place

365 CATEGORY CHILDREN BOYS  OPEN TEAM

1° place

WTKA ENGLAND TEAM 2

2° place

WTKA ENGLAND TEAM

3° place

WTKA SCOTLAND TEAM

367 CATEGORY CADETS WOMEN  TEAM 13/15 Y.O. OPEN

1° place

SICILIA TEAM

2° place

WTKA ENGLAND TEAM

3° place

TEAM POLAND

368  CATEGORY CADETS GIRLS TEAM 13/15 Y.O. OPEN

1° place

WTKA ENGLAND TEAM 1

2° place

WTKA ENGLAND TEAM 2

3° place

369 CATEGORY JUNIOR MEN TEAM 16/18 Y.O. OPEN

1° place

WTKA SICILIA TEAM

2° place

TEAM BOYS SCOTLAND

3° place

FIGHTERS DISCEGLIA TEAM

370 CATEGORY JUNIOR MEN TEAM 16/18 Y.O. OPEN

1° place

WTKA ENGLAND TEAM

2° place

WTKA SCOTLAND TEAM

3° place

371 CATEGORY  MEN TEAM 19/40 Y.O. OPEN

1° place

WTKA CZECH REPUBLIC TEAM

2° place

ITALIAN TEAM

3° place

WTKA ENGLAND TEAM

372 CATEGORY SENIOR WOMEN  TEAM 19/35 Y.O. OPEN

1° place

WTKA CZECH REPUBLIC TEAM

2° place

TEAM ADULT LADIES SCOTLAND

3° place

LIGHT CONTACT

 
373 CATEGORY CHILDREN M 8/10 Y.O. OPEN (-23 KG)

1° place

OLLIE SHOFIELD – SCOTLAND

2° place

ANTONINO BARBUSCIA – ITALY

3° place

374 CATEGORY CHILDREN M 8/10 Y.O. OPEN (-27 KG)

1° place

VLADYSLAV POLIVKO – UKRAINE

2° place

DAWID CLUPLUCH – POLAND

3° place

MASON PALLANT – ENGLAND

375 CATEGORY CHILDREN M 8/10 Y.O. OPEN (-31 KG)

1° place

PIETRO SUMA – ITALY

2° place

OLIVER CLARKE – ENGLAND

3° place

HARVEY ADLAM – ENGLAND

376 CATEGORY CHILDREN M 8/10 Y.O. OPEN (-35 KG)

1° place

HARVEY ADLAM – ENGLAND

2° place

ZACK THROPE – ENGLAND

3° place

MINLER SHARP – ENGLAND

377 CATEGORY CHILDREN M 8/10 Y.O. OPEN (-40 KG)

1° place

GABRYS FORDYMACKI – POLAND

2° place

OSKAR CIEPLUCH – POLAND

3° place

ETHAN COOPER – ENGLAND

378 CATEGORY CHILDREN M 8/10 Y.O. OPEN (-45 KG)

1° place

ERYK SKZYPEK – POLAND

2° place

MODAI FRANCESCO – ITALY

3° place

380 CATEGORY CHILDREN M 8/10 Y.O. OPEN (-23KG)

1° place

ELISABETTA MAIMONE

2° place

3° place

381 CATEGORY CHILDREN M 8/10 Y.O. OPEN (-27 KG)

1° place

IRYNA NAHOMA – UKRAINE

2° place

TALIA MINTON – NEW ZELAND

3° place

382 CATEGORY CHILDREN F 8/10 Y.O. OPEN (-31 KG)

1° place

IRYNA NAHORMA – UKRAINE

2° place

3° place

383 CATEGORY CHILDREN F 8/10 Y.O. OPEN (-35 KG)

1° place

LEONA NICOLE SMYTH – ENGLAND

2° place

3° place

388  CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN ( – 32 KG)

1° place

TRISTAN HARLOW – ENGLAND

2° place

JAY BUDDIE – SCOTLAND

3° place

389  CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN ( – 36 KG)

1° place

CORMAC MCDONAGH – IRELAND

2° place

3° place

390  CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN ( – 40 KG)

1° place

BRANDON MURRAY – SCOTLAND

2° place

CHARLIE MACBETH – ENGLAND

3° place

BRADLEY BROWN – ENGLAND

391  CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN ( – 44 KG)

1° place

BRANDON MURRAY – SCOTLAND

2° place

CHARLIE PEARCE – ENGLAND

3° place

KEOGH SMITH – ENGLAND

392  CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN ( – 48 KG)

1° place

BILLY SHELTON – ENGLAND

2° place

3° place

393  CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN ( – 52 KG)

1° place

PIERO SUMA – ITALY

2° place

ANGEL YANKOV – CYPRUS

3° place

KACPER NOWACZUK – POLAND

394  CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN ( – 56 KG)

1° place

SUMA PIETRO – ITALY

2° place

KACPER PARAFIANOWICZ – AUSTRIA

3° place

395  CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN ( +56 KG)

1° place

KWINTEN GOOSSENS – BELGIUM

2° place

FILIP MAGLIC – GERMANY

3° place

397 CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN ( -32 KG)

1° place

SONIA SZINDLER – POLAND

2° place

3° place

398  CATEGORY CHILDREN G 11/12 Y.O. OPEN ( -36 KG)

1° place

LAURA GOLISZEK – POLAND

2° place

3° place

399  CATEGORY CHILDREN G 11/12 Y.O. OPEN ( -40 KG)

1° place

ANNA PLAKHOTNIUK – UKRAINE

2° place

VALERIIA ZIRIKA – UKRAINE

3° place

OLENA KLIMENKO – UKRAINE

400  CATEGORY CHILDREN G 11/12 Y.O. OPEN ( -44 KG)

1° place

ANNA PLAKHOTNIUK – UKRAINE

2° place

3° place

401  CATEGORY CHILDREN G 11/12 Y.O. OPEN ( -48 KG)

1° place

VANESSA ROMANONSKI – SWEDEN

2° place

PATRYCJA ANIOLOWSKA – POLAND

3° place

402  CATEGORY CHILDREN G 11/12 Y.O. OPEN ( -52 KG)

1° place

EMMA CIANI – ITALY

2° place

JOLINE KUNZE – GERMANY

3° place

403  CATEGORY CHILDREN G 11/12 Y.O. OPEN ( -56 KG)

1° place

EMMA CIANI – ITALY

2° place

EBONG BOLGER – IRELAND

3° place

SARA MAGLIC – GERMANY

404  CATEGORY CHILDREN G 11/12 Y.O. OPEN ( +56 KG)

1° place

PERLA DONATI – ITALY

2° place

PARENTI CELESTE – ITALY

3° place

405 CATEGORY CADETS M 13/14/15 Y.O. OPEN ( -42 KG)

1° place

ETHAN HARLOW – ENGLAND

2° place

EL JAFAR – CZECH REPUBLIC

3° place

ADRIEN MAGE – FRANCE

406 CATEGORY CADETS M 13/14/15 Y.O. OPEN ( -47 KG)

1° place

SAMI KELLY – ENGLAND

2° place

MORGAN FREEMAN – ENGLAND

3° place

FILIP NOWAK – POLAND

407 CATEGORY CADETS M 13/14/15 Y.O. OPEN ( -52 KG)

1° place

CARMINE RUTIGLIANO – ITALY

2° place

DYLAN MATTHEWS – ENGLAND

3° place

CONNOR ASTON  – ENGLAND

408 CATEGORY CADETS M 13/14/15 Y.O. OPEN ( -57 KG)

1° place

CHARLIE LYNCH – ENGLAND

2° place

MICHAL STANCZYK – POLAND

3° place

MATEUSZ JAKUBIWSKI – POLAND

409 CATEGORY CADETS M 13/14/15 Y.O. OPEN ( -63 KG)

1° place

BEN FINDLAY – SCOTLAND

2° place

HUGO BEHAEGEL – FRANCE

3° place

DANILO MASTRAROSA  – ITALY

410 CATEGORY CADETS M 13/14/15 Y.O. OPEN ( -69 KG)

1° place

ALEX FITZPATRICK – IRELAND

2° place

LADISLAV EISENHAMMER – CZECH REPUBLIC

3° place

BUBNOV JEHOR – UKRAINE

411 CATEGORY CADETS F 13/14/15 Y.O. OPEN ( +69 KG)

1° place

MANUEL CECCARELLI – ITALY

2° place

ALESSIO BELLUARDO – ITALY

3° place

412 CATEGORY CADETS F 13/14/15 Y.O. OPEN ( -42 KG)

1° place

JAME MILLER – ENGLAND

2° place

3° place

413 CATEGORY CADETS F 13/14/15 Y.O. OPEN ( -46 KG)

1° place

CECILIE KUNO – DANMARK

2° place

TIMANARA KERSJES – GERMANY

3° place

NATALIA KANIECKA – POLAND

414 CATEGORY CADETS F 13/14/15 Y.O. OPEN ( -50 KG)

1° place

ELLEN STEDWOOD – SCOTLAND

2° place

AMIE ELIZABETH FERREY – ENGLAND

3° place

ROBERTA SFERLAZZA – ITALY

415 CATEGORY CADETS F 13/14/15 Y.O. OPEN ( -55 KG)

1° place

ABIGAIL BUCKLEY – ENGLAND

2° place

INDIA THOMPSON – ENGLAND

3° place

AURORA PASCALE – ITALY

416 CATEGORY CADETS F 13/14/15 Y.O. OPEN ( -60 KG)

1° place

LUCY KINGS-WHEATLEY – ENGLAND

2° place

ROBYN WATRET – ENGLAND

3° place

417 CATEGORY CADETS F 13/14/15 Y.O. OPEN ( -65 KG)

1° place

ZARA WHITE – IRELAND

2° place

ROBYN WATRET – ENGLAND

3° place

418 CATEGORY CADETS F 13/14/15 Y.O. OPEN ( +65 KG)

1° place

ELLA DEWS – ENGLAND

2° place

REBEKAH ISAACS – ENGLAND

3° place

CHARLOTTE GARDNER – ENGLAND

419 CATEGORY JUNIORS M 16/17/18 Y.O. OPEN ( -57 KG)

1° place

PASQUALE DI FRANCESCO – ITALY

2° place

MOHAMED ABIDI – FRANCE

3° place

420 CATEGORY JUNIORS M 16/17/18 Y.O. OPEN ( -63 KG)

1° place

DMYTRO SENETSKYI – UKRAINE

2° place

ROMAN YAKOVYN – UKRAINE

3° place

SAVERIO DÌ GIACOMO – ITALY

421 CATEGORY JUNIORS M 16/17/18 Y.O. OPEN ( -69 KG)

1° place

KHUZAIMAH DOUGLAS – ENGLAND

2° place

JASON CRACKNELL – SCOTLAND

3° place

REZA GODARZI BAKHTIAR VAND – IRAN

422 CATEGORY JUNIORS M 16/17/18 Y.O. OPEN ( -74 KG)

1° place

ANDREA MANISCALCO – ITALY

2° place

SAMUELE COLUCCI – ITALY

3° place

LUCAS SVETLAK – CZECH REPUBLIC

423 CATEGORY JUNIORES M 16/17/18 Y.O. OPEN ( -79 KG)

1° place

GIUSEPPE MARANO – ITALY

2° place

JONJO BOYES – ENGLAND

      3° place           ALEXANDRU ION DUMITRU – ROMANIA
424 CATEGORY JUNIORES M 16/17/18 Y.O. OPEN ( -84 KG)

1° place

STEFAN ONISOR – ROMANIA

2° place

JONJO BOYES – ENGLAND

3° place

426 CATEGORY JUNIORES M 16/17/18 Y.O. OPEN ( +89 KG)

1° place

POORIA ARAB – IRAN

2° place

3° place

428 CATEGORY JUNIORES F 16-17-18 Y.O. OPEN ( -55 KG)

1° place

NIVES AIELLO BLASI – ITALY

2° place

MARIA IVANOF – ROMANIA

3° place

PAULA BUSELLA – SPAIN

429 CATEGORY JUNIORES F 16-17-18 Y.O. OPEN ( -60 KG)

1° place

ROSARIA FIORILLO – ITALY

2° place

MAHE GUERY – FRANCE

3° place

432 CATEGORY SENIORS F 16/17/18 Y.O. OPEN ( -70 KG)

1° place

EMMA MILLER – SCOTLAND

2° place

3° place

433 CATEGORY SENIORS M 19/40 Y.O. OPEN ( -57 KG)

1° place

NICOLAE DELEU – MOLDOVA

2° place

CARLO POPOLLA – ITALY

3° place

DAMIEN CREAVIN – IRELAND

434 CATEGORY SENIORS M 19/40 Y.O. OPEN ( -63 KG)

1° place

ADRIANO INTERMITE – ITALY

2° place

SALVATORE SILIATO – ITALY

3° place

OLEKSANDR YASTREBOV – UKRAINE

435 CATEGORY SENIORS M 19/40 Y.O. OPEN ( -69 KG)

1° place

JACOB FARMEY – ENGLAND

2° place

DMYTRO MINESKO – UKRAINE

3° place

PASQUALE AMMIRABILE – ITALY

436 CATEGORY SENIORS M 19/40 Y.O. OPEN ( -74 KG)

1° place

JAN SEBA – CZECH REPUBLIC

2° place

MORTEN MOURITZEN – DANMARK

3° place

ANDRII HOLUB – UKRAINE

437 CATEGORY SENIORS M 19/40 Y.O. OPEN ( -79 KG)

1° place

STEPHEN REDSHAW – ENGLAND

2° place

JONJO BOYES – ENGLAND

3° place

ARRON WALKER – ENGLAND

438 CATEGORY SENIORS M 19/40 Y.O. OPEN ( -84 KG)

1° place

JAN MUDRANINIC – CZECH REPUBLIC

2° place

PETR TAHAL – CZECH REPUBLIC

3° place

JEROME MATIN – FRANCE

439 CATEGORY SENIORS M 19/40 Y.O. OPEN ( -89 KG)

1° place

SCOTT HUGHES – SCOTLAND

2° place

MICHELE GHISLANZONI – ITALY

3° place

JIMMY BLAND – ENGLAND

440 CATEGORY SENIORS M 19/40 Y.O. OPEN ( -94 KG)

1° place

SCOTT HUGHES – SCOTLAND

2° place

ROBERTO BRUNETTI – ITALY

3° place

OLEKSANDR FOKSHEK – UKRAINE

441 CATEGORY SENIORS M 19/40 Y.O. OPEN ( +94 KG)

1° place

SCOTT HUGHES – SCOTLAND

2° place

TOMAS HESUTA- CZECH REPUBLIC

3° place

MICHELE BARBETTA-ITALY

442 CATEGORY SENIORS F 19/40 Y.O. OPEN ( -50 KG)

1° place

ANDREA EVEYN GALLEGOS ASHBY-GERMANY

2° place

3° place

443 CATEGORY SENIORS F 19/40 Y.O. OPEN ( -55 KG)

1° place

VICTORIA MURRAY-SCOTLAND

2° place

PAMELA DOLCE-ITALY

3° place

RACHEL CARROLL-FRANCE

444 CATEGORY SENIORS F 19/40 Y.O. OPEN ( -60 KG)

1° place

OLGA PETRUNOVSKA-UKRAINE

2° place

DOMINIKA REMBLESKA-POLAND

3° place

445 CATEGORY SENIORS F 19/40 Y.O. OPEN ( -65 KG)

1° place

DOMINIKA REMBLESKA-POLAND

2° place

SIMONA PANTANO-ITALY

3° place

LAHRA GAULD-SCOTLAND

446 CATEGORY SENIORS F 19/40 Y.O. OPEN ( -70 KG)

1° place

SIMONA PANTANO-ITALY

2° place

DIANA COLOMBAI-ITALY

3° place

447 CATEGORY SENIORS F 19/40 Y.O. OPEN ( +70 KG)

1° place

JANA HOROVA- CZECH REPUBLIC

2° place

EMMA MILLER-SCOTLAND

3° place

DANIELLE HINDMARSH-ENGLAND

448 CATEGORY VETERANS M 41/50 Y.O. OPEN ( -63 KG)

1° place

AZER ASLANOV-AZERBAIJAN

2° place

NASER GHOLIPOUR BORHANI-IRAN

3° place

449 CATEGORY VETERANS M 41/50 Y.O. OPEN ( -74 KG)

1° place

ARTUR MARABYN-UKRAINE

2° place

ENRIQUE LEON VEGA-FRANCE

3° place

STEFANO RE-ITALY

450 CATEGORY VETERANS M 41/50 Y.O. OPEN ( -84 KG)

1° place

ANDY HADSON-ENGLAND

2° place

MASOUD ABEDINI-IRAN

3° place

ARVIN ALIPOUR-IRAN

451 CATEGORY VETERANS M 41/50 Y.O. OPEN ( -94 KG)

1° place

PAVEL BOROVICKA-CZECH REPUBLIC

2° place

GIUSEPPE GULOTTA-ITALY

3° place

ARKADIUSZ DWOJAK-POLAND

452 CATEGORY VETERANS M 41/50 Y.O. OPEN ( +94 KG)

1° place

STEFFEN JUNGSLED -DENMARK

2° place

ROBERT MOLONEY-IRELAND

3° place

LEE MACKELL-ENGLAND

453 CATEGORY VETERANS F 41/50 Y.O. OPEN ( -55 KG)

1° place

SANDRA LILLIE-DENMARK

2° place

VICTORIA MURRAY-SCOTLAND

3° place

ANN OGREN-SWEDEN

454 CATEGORY VETERANS F 41/50 Y.O. OPEN ( -65 KG)

1° place

ELISABETH ALVAREZ OSORIO-SPAIN

2° place

SIAN BAMPING-SCOTLAND

3° place

LOWKICK LIGHT

456 CATEGORY CHILDREN M 8/10 Y.O. OPEN (-23 KG)

1° place

ANTONIO BARBUSCIA-ITALY

2° place

3° place

 
457 CATEGORY CHILDREN M 8/10 Y.O. OPEN (-27 KG)

1° place

VLADYSLAV POLIVKO-UKRAINE

2° place

STEPAN KULIBABA-RUSSIA

3° place

DEMYAN TOROPOV-RUSSIA

 
458 CATEGORY CHILDREN M 8/10 Y.O. OPEN (-31 KG)

1° place

MYKHAILO ROSOSHCHUK-UKRAINE

2° place

ARTEM KOTSIUR-UKRAINE

3° place

OLIVER CLARKE-ENGLAND

459 CATEGORY CHILDREN M 8/10 Y.O. OPEN (-35 KG)

1° place

STANISLAV PERETA-UKRAINE

2° place

JULIAN RICHTER-GERMANY

3° place

DANILO CANTELLO-ITALY

460 CATEGORY CHILDREN M 8/10 Y.O. OPEN (-40 KG)

1° place

FABIAN SCIEPURA-POLAND

2° place

OSKAR CIEPLUCH-POLAND

3° place

461 CATEGORY CHILDREN M 8/10 Y.O. OPEN (-45 KG)

1° place

ANDREI ZHILTSOV – RUSSIA

2° place

3° place

 
463 CATEGORY CHILDREN F 8/10 Y.O. OPEN (-23 KG)

1° place

ELISABETTA MAIOMONE – ITALY

2° place

3° place

464 CATEGORY CHILDREN F 8/10 Y.O. OPEN (-27 KG)

1° place

TALIA MINTON – NEW ZELAND

2° place

3° place

466 CATEGORY CHILDREN F 8/10 Y.O. OPEN (-35 KG)

1° place

KLIMENKO OLENA

2° place

ANNA ARKHIPOVA – ITALY

3° place

467 CATEGORY CHILDREN F 8/10 Y.O. OPEN (-40 KG)

1° place

MIA FIORUCCI – ITALY

2° place

3° place

 
469 CATEGORY CHILDREN F 8/10 Y.O. OPEN (+45 KG)

1° place

PATRYCJA ANIOLOWSKA – POLAND

2° place

3° place

470 CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN (-28 KG)

1° place

ELEISET ION – FRANCE

2° place

3° place

471 CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN (-32 KG)

1° place

DARIO MARUCCI – ITALY

2° place

VLADISLAV CHERNEV – RUSSIA

3° place

472 CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN (-36 KG)

1° place

ROBERTO DE FRANCESCO – ITALY

2° place

3° place

473 CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN (-40 KG)

1° place

BRADLEY BROWN – ENGLAND

2° place

ZAKHAR KOTSIUR – UKRAINE

3° place

ADREA SFERLAZZA – ITALY

474 CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN (-44 KG)

1° place

KEOGH SMITH – ENGLAND

2° place

3° place

475 CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN (-48 KG)

1° place

MATTEO OXA – ITALY

2° place

3° place

476 CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN (-52 KG)

1° place

KACPER NOWACZUK – POLAND

2° place

FRANCESCO HODAJ – ITALY

3° place

478 CATEGORY CHILDREN M 11/12 Y.O. OPEN (+56 KG)

1° place

FABRIZIO SAMBATARO – ITALY

2° place

RONNY LANCRIET – BELGIUM

3° place

480 CATEGORY CHILDREN F 11/12 Y.O. OPEN (-32 KG)

1° place

GRAZIELLA SCHININA – ITALY

2° place

3° place

481 CATEGORY CHILDREN F 11/12 Y.O. OPEN (-36 KG)

1° place

LAURA GOLISZEK – POLAND

2° place

3° place

482 CATEGORY CHILDREN F 11/12 Y.O. OPEN (-40 KG)

1° place

VALERIIA ZIRKA – UKRAINE

2° place

GABRIELLA MINTON – NEW ZELAND

3° place

483 CATEGORY CHILDREN F 11/12 Y.O. OPEN (-44 KG)

1° place

NOEMI LOMONACO – ITALY

2° place

3° place

484 CATEGORY CHILDREN F 11/12 Y.O. OPEN (-48 KG)

1° place

VANESSA ROMANONKI – SWEDEN

2° place

3° place

486 CATEGORY CHILDREN F 11/12 Y.O. OPEN (-56 KG)

1° place

EMANUELA CONTI – ITALY

2° place

KACPER PARAFIANOWICZ – AUSTRIA

3° place

487 CATEGORY CHILDREN F 11/12 Y.O. OPEN (+56 KG)

1° place

CELESTE PARENTI – ITALY

2° place

3° place

488 CATEGORY CHILDREN M 13/16 Y.O. OPEN (-42 KG)

1° place

LUCA CHILA – ITALY

2° place

MOEL MONTAGNE – FRANCE

3° place

PATRIK OBERDA – POLAND

489 CATEGORY CADETTI M 13-14-15 Y.O. OPEN (-47 KG)

1° place

VSEVOLOD DOBROSKOK – UKRAINE

2° place

ANDRII MUKHAMESTSHYN – UKRAINE

3° place

490 CATEGORY CADETTI M 13-14-15 Y.O. OPEN (-52 KG)

1° place

CARMINE RUTIGLIANO – ITALY

2° place

LUIS HODAJ – ITALY

3° place

ISMAEL LE MOAL – FRANCE

491 CATEGORY CADETTI M 13-14-15 Y.O. OPEN (-57 KG)

1° place

GABRIELE FABRIZIO – ITLAY

2° place

ANTONELLI LEONARDO – ITALY

3° place

MARIUS DANIEL BURIU -  ROMANIA

492 CATEGORY CADETTI M 13-14-15 Y.O. OPEN (-63 KG)

1° place

VADIM GETMAN – UKRAINE

2° place

MYROSLAV HONCHAR – UKRAINE

3° place

BENJAMIN CEDERGREN – DENMARK

493 CATEGORY CADETTI M 13-14-15 Y.O. OPEN (-69 KG)

1° place

LUIGI ESPOSITO – ITALY

2° place

MASTRANTONI VINCENZO – ITALY

3° place

ANDREA MARUCCI – ITALY

494 CATEGORY CADETTI M 13-14-15 Y.O. OPEN (+69 KG)

1° place

AYOUB EL AZRAK – FRANCE

2° place

ALESSIO BELLUARDO – ITALY

3° place

CAUDIO GRECO – ITALY

496 CATEGORY CADETTI F 13/14/15 Y.O. OPEN (-46 KG)

1° place

CECILIE KUNO – DENMARK

2° place

NATALIA KANIECKA – POLAND

3° place

GIADA TEMPINI – ITALY

497 CATEGORY CADETTI F 13/14/15 Y.O. OPEN (-50 KG)

1° place

INDIA THOMPSON – ENGLAND

2° place

ROBERTA SFERLAZZA – ITALY

3° place

KORNELIA ZIEBA – POLAND

498 CATEGORY CADETTI F 13/14/15 Y.O. OPEN (-55 KG)

1° place

PASCALE AURORA – ITALY

2° place

CONTI EMANUELA – ITALY

3° place

AURORA TEMPINI – ITALY

499 CATEGORY CADETTI F 13/14/15 Y.O. OPEN (-60 KG)

1° place

PISTILLI SARA – ITALY

2° place

MARTINA CANTELLO – ITALY

3° place

500 CATEGORY CADETTI F 13/14/15 Y.O. OPEN (-65 KG)

1° place

ZARA WHITE – IRELAND

2° place

3° place

502 CATEGORY JUNIORES M  16/17/18 Y.O. OPEN (-57 KG)

1° place

VASILE ZBIRNEA – MOLDOVA

2° place

COREY O’MALLEY – IRELAND

3° place

503 CATEGORY JUNIORES M  16/17/18 Y.O. OPEN (-63 KG)

1° place

ADRIANO PELLI – ITALY

2° place

MARTIN ALVAREZ – ITLAY

3° place

ROMAN TAKOVYN – UKRAINE

504 CATEGORY JUNIORES M  16/17/18 Y.O. OPEN (-69 KG)

1° place

RUSTAM NAVRUZOV – RUSSIA

2° place

BELLUARDO DAVIDE – ITALY

3° place

DIEGO DI MAGGIO – ITLAY

505 CATEGORY JUNIORES M  16/17/18 Y.O. OPEN (-74 KG)

1° place

MICHAL POSTROZY – POLAND

2° place

SAMUELE COLUZZI – ITALY

3° place

MATTEO TAMMETTA – ITALY

506 CATEGORY JUNIORES M  16/17/18 Y.O. OPEN (-79 KG)

1° place

DANIEL BORSEI – ITALY

2° place

ALESSIO CUGINI – ITALY

3° place

ISSAC KINGSFORD – NEW ZELAND

507 CATEGORY JUNIORES M  16/17/18 Y.O. OPEN (-84 KG)

1° place

STEFAN OSINOR – ROMANIA

2° place

RIENHLI HOXHAY – ALBANIA

3° place

509 CATEGORY JUNIORES M  16/17/18 Y.O. OPEN (+89 KG)

1° place

BOGDAN TEPELUS – ROMANIA

2° place

POORIA ARAB – IRAN

3° place

511 CATEGORY JUNIORES F  16/17/18 Y.O. OPEN (-55 KG)

1° place

NIVES AIELLO BLASI – ITALY

2° place

ADA ALUNNI GRADINI – ITLAY

3° place

MARIA IVANOF – ROMANIA

512 CATEGORY JUNIORES F  16/17/18 Y.O. OPEN (-60 KG)

1° place

ROSARIA FIORILLO – ITLAY

2° place

MAHE GHUERY – FRANCE

3° place

MIRIAM CANNONE – ITLAY

514 CATEGORY JUNIORES F  16/17/18 Y.O. OPEN (-70 KG)

1° place

CAMILLA MICUCCI – ITALY

2° place

3° place

516 CATEGORY SENIORES M  19/40 Y.O. OPEN (-57 KG)

1° place

CARLO POPOLLA – ITALY

2° place

VLADYSLAV KAPYSH – UKRAINE

3° place

ANDREA FABIANI – ITALY

517 CATEGORY SENIORES M  19/40 Y.O. OPEN (-63 KG)

1° place

OLEKSANDR YASTREBOV – UKRAINE

2° place

PAVLO DEREVIANKO – UKRAINE

3° place

MIRKO DI CINTO – ITLAY

518 CATEGORY SENIORES M  19/40 Y.O. OPEN (-69 KG)

1° place

BRUSSI JAKUPI – ALBANIA

2° place

FABJOL ARAPAJ – ITALY

3° place

ANTOINE HYERARD – FRANCE

519 CATEGORY SENIORES M  19/40 Y.O. OPEN (-74 KG)

1° place

ANDRII HOLUB – UKRAINE

2° place

MORTEN MOURITZEN – DENMARK

3° place

OLEKSANDR PRUDKO – UKRAINE

520 CATEGORY SENIORES M  19/40 Y.O. OPEN (-79 KG)

1° place

MATEUSZ STEPIEN – POLAND

2° place

GABRIELE MADRIGALI – ITALY

3° place

521 CATEGORY SENIORES M  19/40 Y.O. OPEN (-84 KG)

1° place

LORENZO FIORE – ITALY

2° place

RUSTAM HASANOV – AZERBAIJAN

3° place

MIKE HOWARD – NEW ZELAND

522 CATEGORY SENIORES M  19/40 Y.O. OPEN (-89 KG)

1° place

UMBERTO PAOLELLA – ITALY

2° place

PETER SHEPPARD – IRELAND

3° place

ALESSIO IACOBUCCI – ITALY

523 CATEGORY SENIORES M  19/40 Y.O. OPEN (-94 KG)

1° place

DAVID KONECHY – CZECH REPUBLIC

2° place

IACOBUCCI ALESSIO – ITALY

3° place

OLEKSANDR FOKSHEK – UKRAINE

524 CATEGORY SENIORES M  19/40 Y.O. OPEN (+94 KG)

1° place

IVAN KOZLOVSKYI – UKRAINE

2° place

TOMAS NEDUTA – CZECH REPUBLIC

3° place

MICOL BONI – ITALY

525 CATEGORY SENIORES F  19/35 Y.O. OPEN (-50 KG)

1° place

WHITNEY SHEPPARD – IRELAND

2° place

ANDREA EVELYN GALLEGOS ASHBY – GERMANY

3° place

526 CATEGORY SENIORES F  19/35 Y.O. OPEN (-55 KG)

1° place

SARA GUERRI – ITALY

2° place

ANN OGREN – SWEDEN

3° place

PAMELA DOLCE – ITALY

527 CATEGORY SENIORES F  19/35 Y.O. OPEN (-60 KG)

1° place

DOMINIKA REMBLESKA – POLAND

2° place

3° place

 
528 CATEGORY SENIORES F  19/35 Y.O. OPEN (-65 KG)

1° place

NATALIA STELMOWSKA – POLAND

2° place

DOMINIKA REMBLESKA – POLAND

3° place

NICOLE WOOD – ENGLAND

529 CATEGORY SENIORES F  19/35 Y.O. OPEN (-70 KG)

1° place

GLORIA VOLPI – ITALY

2° place

3° place

530 CATEGORY SENIORES F  19/35 Y.O. OPEN (+70 KG)

1° place

SUZANNE CHAPMAN – NEW ZELAND

2° place

ELISA SCARNA – ITALY

3° place

K 1 – Light

531 CATEGORY CADETS M 13/14/15 Y.O. OPEN (-42 KG)

1° place

MAEL MONTAGNE – GRANCE

2° place

BRADLEY BROWN – ENGLAND

3° place

PATRIK OBERDA – POLAND

532 CATEGORY CADETS M 13/14/15 Y.O. OPEN (-47 KG)

1° place

ANDRII MUKHAMETSHYN – UKRAINE

2° place

VSEVOLOD DOBROSKOK- UKRAINE

3° place

ANDREA GENITORE – ITALY
533 CATEGORY CADETS M 13/14/15 Y.O. OPEN (-52 KG)

1° place

STEFANO MAZZILLI – ITALY

2° place

SAMUEL DAVITA – ENGLAND

3° place

534 CATEGORY CADETS M 13/14/15 Y.O. OPEN (-57 KG)

1° place

GABRIELE DAVì – ITALY

2° place

STEFANO MAZZILLI – ITALY

3° place

DYLAN LE – DENMARK

535 CATEGORY CADETS M 13/14/15 Y.O. OPEN (-63 KG)

1° place

ALEXANDRU MARIN – ROMANIA

2° place

VADIM GETMAN – UKRAINE

3° place

MYROSLAV HONCHAR – UKRAINE

536 CATEGORY CADETS M 13/14/15 Y.O. OPEN (-69 KG)

1° place

LUIGI ESPOSITO – ITALY

2° place

COSTIN CATALIN LEFTER- ROMANIA

3° place

WOJCIECH ZWOLSKI – POLAND

537CATEGORY CADETS M 13/14/15 Y.O. OPEN (+69KG)

1° place

GIUSEPPE PERGOLIZZI – ITALY

2° place

ALESSIO BELLUARDO – ITALY

3° place

CLAUDIO GRECO – ITALY

540CATEGORY CADETS F 13/14/15 Y.O. OPEN (-50KG)

1° place

KORNELIA ZIEBA – POLAND

2° place

3° place

542CATEGORY CADETS F 13/14/15 Y.O. OPEN (-60KG)

1° place

PISTILLI SARA – ITALY

2° place

3° place

545 CATEGORY JUNIOR M  16/17/18 Y.O. OPEN (-57 KG)

1° place

JAMES MCGOWAN – SCOTLAND

2° place

COREY O’MALLEY – IRELAND

3° place

SHANE LAWLESS – IRELAND

546 CATEGORY JUNIOR M  16/17/18 Y.O. OPEN (-63 KG)

1° place

MAKSYM KLAD – UKRAINE

2° place

ROBIN DEMURTAS – GERMANY

3° place

OVIDIU MARIN – ROMANIA

547 CATEGORY JUNIOR M  16/17/18 Y.O. OPEN (-69 KG)

1° place

DAVIDE BELLUARDO – ITALY

2° place

DI MAGGIO DIEGO – ITALY

3° place

EMANUELE PUOLO – ITALY

548 CATEGORY JUNIOR M  16/17/18 Y.O. OPEN (-74 KG)

1° place

FEDERICO MESITI – ITALY

2° place

MIRKO CAVALLINI – ITALY

3° place

549 CATEGORY JUNIOR M  16/17/18 Y.O. OPEN (-79 KG)

1° place

DANIEL BORSEI – ITALY

2° place

JAN STEPIEN – POLAND

3° place

ALEXANDRU ION DUMITRU – ROMANIA

550 CATEGORY JUNIOR M  16/17/18 Y.O. OPEN (-84 KG)

1° place

STEFAN OSINOR – ROMANIA

2° place

ISSAC KINGSFORD – NEW ZELAND

3° place

551 CATEGORY JUNIOR M  16/17/18 Y.O. OPEN (-89 KG)

1° place

FRNCESCO CARMINE RUSSO – ITTALY

2° place

3° place

552 CATEGORY JUNIOR M  16/17/18 Y.O. OPEN (+89 KG)

1° place

BOGDAN TEPELUS – ROMANIA

2° place

POORIA ARAB – IRAN

3° place

ANTONIO DI CICCO – ITALY

555 CATEGORY JUNIOR F  16/17/18 Y.O. OPEN (-60 KG)

1° place

ROSARIA FIORINO – ITALY

2° place

MAHE GUERY – FRANCE

3° place

556 CATEGORY JUNIOR F  16/17/18 Y.O. OPEN (-65 KG)

1° place

FEDERICA RICCI – ITALY

2° place

MARIA RAESY – DENMARK

3° place

559 CATEGORY SENIORS M 19/40 Y.O. OPEN (-57KG)

1° place

VLADYSLAV IVANYTSIA – UKRAINE

2° place

KOUROSH ASADI – IRAN

3° place

DAVIDE SELLLARI – ITALY

560 CATEGORY SENIORS MEN 19/40 Y.O. OPEN (-63KG) 

1° place

MIRKO DI CINTO – ITALY

2° place

HASSAN SOLATI MOGHADDAM – IRAN

3° place

VALI MORAD HOSSEINI – IRAN

561 CATEGORY SENIORS MEN 19/40 Y.O. OPEN (-69KG) 

1° place

ANTOINE HYERARD – FRANCE

2° place

ANDREA CONFORTI – ITALY

3° place

MAREK PYTEL – POLAND

562 CATEGORY SENIORS MEN 19/40 Y.O. OPEN (-74KG) 

1° place

VALERII VYHONSKYI – UKRAINE

2° place

DANIELE DI PRISCO – ITALY

3° place

OLEKSANDR PRUDKO – UKRAINE

563 CATEGORY SENIORS MEN 19/40 Y.O. OPEN (-79KG) 

1° place

SAMUELE PROPERZI – ITALY

2° place

VOLODYMYR DANCHYN – UKRAINE

3° place

ARVIN ALI POWR

564 CATEGORY SENIORS MEN 19/40 Y.O. OPEN (-84KG) 

1° place

LORENZO FIORE – ITALY

2° place

GIULIOBARTOLINI – ITALY

3° place

PAUL MINTON – NEW ZELAND

565 CATEGORY SENIORS MEN 19/40 Y.O. OPEN (-89KG) 

1° place

NATHAN MCCARTHY – ENGLAND

2° place

SEYEDAMIR MOUSAVI – IRAN

3° place

OLEKSANDR BAGATSKYI – UKRAINE

566 CATEGORY SENIORS MEN 19/40 Y.O. OPEN (-94KG) 

1° place

OLEKSANDR FOKSHEK – UKRAINE

2° place

ANDI BEJIC – GERMANY

3° place

MOHAMMAD REZA SHEKARABI – IRAN

567 CATEGORY SENIORS MEN 19/40 Y.O. OPEN (+94KG) 

1° place

IVAN KOZLOVSKYI – UKRAINE

2° place

PETER BAO – DENMARK

3° place

SAEEO MIMOHMMADI

568 CATEGORY SENIORS F 19/35 Y.O. OPEN ( -50KG) 

1° place

WHITNEY SHEPPARD – IRELAND

2° place

ANDREA EVELYN GALLEGOS ASHBY – GERMANY

3° place

JESSIKA FIORINO – ITALY

569 CATEGORY SENIORS F 19/35 Y.O. OPEN ( -55KG) 

1° place

GIULIA DI CLEMEENTE – ITALY

2° place

NOEMI ROMANO – ITALY

3° place

CORINA LLIE – ROMANIA

570 CATEGORY SENIORS F 19/35 Y.O. OPEN ( -60KG) 

1° place

ANNE MARIE ADRIANA TURCIN – ITALY

2° place

DOMINIKA REMBLESKA – POLAND

3° place

CECILIE WIONONA – DENMARK

571 CATEGORY SENIORS F 19/35 Y.O. OPEN ( -65KG) 

1° place

NATALIA STELMOWSKA – POLAND

2° place

DOMINIKA REMBLESKA – POLAND

3° place

WOOD NICOLE – ENGLAND

573 CATEGORY SENIORS F 19/35 Y.O. OPEN ( +70KG) 

1° place

SUZANNE CHAPMAN – NEW ZELAND

2° place

3° place